Jestem twórcą psich projektów (Pies w Centrum, Psie Tematy, Fundacja Malina), które pod wspólną nazwą ŚMIELEC są w trakcie organizacji. Projekt jest wielowymiarowy i gdy nawet ten chór zabrzmi wszystkimi głosami, to i tak będzie ewoluował przez całe lata.
Pochodzę z małego miasta na wschodzie Polski a w Łodzi mieszkam od 1997 roku. Skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim jako magister polonista i specjalista edytor. Przez 20 lat pracowałam w reklamie i marketingu. Marzyłam o pracy w redakcji radiowej, ale w rezultacie sama stworzyłam redakcję w internecie. Zawsze dużo i dobrze pisałam, nadal piszę i planuję pisać przez coraz większe "p". Pasjami działam społecznie, organizując akcje edukacyjne. Dawno temu, w czasach nie dość opierzonej młodości, śpiewałam z sukcesami na tyle godnymi uwagi, by ten etap życia tu choćby wspomnieć. Nie pozostało to bez wpływu na mój sposób działania, bo chętnie organizuję duże wydarzenia i współpracuję z mediami.
Ukończyłam studia podyplomowe z zoopsychologii w zakresie behawioru psów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), na bieżąco pogłębiam wiedzę i poszerzam praktykę w zakresie zaburzeń psychicznych psów i zachowań agresywnych. Jestem na etapie zdobywania oficjalnych uprawnień kynologa hodowcy psów rasowych oraz zdobywania kwalifikacji technika weterynarii.
Współpracuję na co dzień z Przychodnią Weterynaryjną "Na Złotnie" w Łodzi oraz Konstantynowską Przychodnią Weterynaryjną "Kot w Butach" w Konstantynowie Łódzkim. Od stycznia 2023 r. przez niespełna 1,5 roku byłam ekspertem w projekcie PUPILMED, brałam udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej #DajemyGłos. Zoopsychologiem w formule wolontariatu jestem w łódzkim inspektoracie OTOZ ANIMALS.
Z psami pracuję kompleksowo. Nie jestem magikiem, który reguluje zwierzę jak antenę i znika z jego życia po konsultacji. Zawsze dokonuję głębokiej analizy, tłumaczę ludziom co się dzieje z psem, wyjaśniam mechanizmy stojące za jego zachowaniem, nawiązuję relację z całą rodziną, uczę ludzi jak mają żyć i pracować z czworonogiem, by zmodyfikować jego zachowania. Bardzo zależy mi na tym, by właściciele moich podopiecznych zostali przeszkoleni i rozumieli co i dlaczego robimy, by umieli w dalszym wspólnym życiu samodzielnie podejmować właściwe decyzje. Służę radą w bardzo szerokim zakresie a z rodzinami moich podopiecznych pozostaję w kontakcie na całe długie lata. Pracuję w oparciu o bardzo rozległą wiedzę zarówno z zakresu zoopsychologii jak i kynologii, więc nie traktuję tak samo owczarka i spaniela. Do tego posługuję się własną metodą pracy, na temat której szykuję cykl prelekcji i jedną z pierwszych publikacji.
Ogromnie kocham i szanuję psy. Najbliższe mi są te skrzywdzone i zaburzone. Od 2018 roku wychowuję i kocham dwoje adopciaków z łódzkiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy Marmurowej. Foto umieszczone obok pochodzi z wydarzenia organizowanego jesienią 2021 r. przez wspomnianą placówkę, a zdjęcie wykonał fotograf na zlecenie Schroniska. Podziwiam psy ratownicze i slużbowe, mam ogromną słabość do owczarków zaganiających, stąd w czerwcu 2023 r. do naszej rodziny dołączył biały owczarek szwajcarski, z którym mam przyjemność trenować m.in. pasienie owiec. O naszych psach przeczytacie w osobnej zakładce.
Polecam stronę projektu PIES W CENTRUM i zapraszam do współpracy,
Urszula Małoszewska-Cyrulińska